Apartamenty Hotelowe 
Arche sp. z o.o.

ul. Bielawska 36 B
05-520 Konstancin- Jeziorna

tel. (22) 736 60 00; 530 989 986
fax. (22) 736 60 01
e-mail: konstancin@arche.pl

 

 

RECEPCJA

+48 (22) 736 60 00

+48 530 989 986

 

Okolica

Konstancin-Jeziorna jest UZDROWISKIEM - jedynym na Mazowszu , położonym kilkanaście kilometrów od stolicy. Jego bogactwo, to nie tylko tężnia, ale także wspaniałe sosnowe lasy, malownicza rzeka Jeziorka, pełne uroku wsie nadwiślańskie i ponad 50 obiektów wpisanych do krajowego rejestru zabytków. Są to wille, zespoły dworskie i kościoły.


Miejscowość położona na Równinie Mazowieckiej , nad rzeką Jeziorką oraz jej dopływem Małą, w odległości 20 km na południe od centrum Warszawy. Otoczona jest kompleksem lasów Chojnowsko-Słomczyńskich , a od północy styka się z Lasem Kabackim . Na południe od Konstancina-Jeziorny rozciągają się lasy słomczyńskie, w których wydzielono kilka rezerwatów przyrody . Konstancin posiada wybitne walory uzdrowiskowe . Jest miejscem wydobycia ciepliczych wód mineralnych. W 1978 roku została otwarta tężnia solankowa , która służy leczeniu układu oddychania . W mieście funkcjonuje kilka sanatoriów , szpital, w którym leczy się schorzenia kręgosłupa i narządów ruchu oraz Uzdrowisko Konstancin-Zdrój, które oferuje rehabilitację neurologiczną, kardiologiczną i ogólnoustrojową.


Miasto i jego otoczenie często stanowią plany zdjęciowe dla polskich produkcji. Konstancin pojawiał się m.in. w serialach M jak miłość , Na dobre i na złe , Kryminalni czy Odwróceni , a także w filmach takich jak Pułkownik Kwiatkowski , Złoto Dezerterów i wiele innych.


To też miejsce gdzie mieszkają polskie gwiazdy estrady, kina czy znani dziennikarze i politycy. Swój dom ma tu między innymi Kinga Rusin , Lew Rywin , Mariusz Walter , Ryszard Krauze , Małgorzata Niezabitowska , Stefan Gierowski . Poza gwiazdami, spotkać można też Ferrari Enzo , jedyny egzemplarz w Polsce stanowi istną gratkę dla fanów motoryzacji.

Twitter
Facebook